En iyi 10 Meditasyon Uygulaması

Bir meditasyon uygulaması hem meditasyon pratiğine başlamak hem de bu pratiğin nasıl yapılacağı ile ilgili sorunlarla uğraşmamak için en iyi çözümlerden birisidir. Meditasyon uygulamaları, her zaman, her yerde devam etmenize yardımcı olan bir farkındalık pratiğine mükemmel bir ektir, farkındalığın gücünü avucunuzun içine koyarlar.

Meditasyonu keşfetmek için hangi uygulamaların en iyisi olduğunu mu merak ediyorsunuz? Burada en iyi meditasyon uygulamarını ve hangisinin işinize en iyi yarayacağı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Headspace Meditasyon Uygulaması

Headspace, en iyi bilinen meditasyon uygulamalarından biridir.

Yüzlerce rehberli meditasyon, mini meditasyon, uyku sesi, acil durumlar için SOS meditasyonları, çocuklar için meditasyonlar ve meditasyonu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak animasyonlar içeren bir meditasyon uygulamasıdır Headspace.

Uygulamada yer alan rehberli meditasyonlar, videolar, görüşmeler ve uyku içerikleri, meditasyon uygulamanızı geliştirmenize (veya artırmanıza) ve ona bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır.

Uygulamayı indirmek için: headspace.com

Calm Meditasyon Uygulaması

Calm uygulaması 3 ila 25 dakika arasında değişen zaman aralıkları içinde rehberli meditasyon oturumu sağlıyor. Kaygılardan kurutulup sakinleşmekten minnettarlığa, işyerinde farkındalıktan, uyku seslerine, doğa seslerine ve nefes egzersizlerine kadar uzanan geniş bir konu yelpazesinde odaklanmanıza imkan sağlıyor. Her gün bir yeni meditasyon deneyimleme imkanı, ilerlemeyi izleme araçları ve yeni başlayanlar için 7 günlük ve 21 günlük programlar bulunuyor uygulamada.

Uygulamayı indirmek için: calm.com

Insight Timer Meditasyon Uygulaması

Insight Timer uygulaması, en deneyimli farkındalık öğretmenlerinin çoğuna sahiptir ve ne kadar süre uygulamanız gerektiğine, istediğiniz stili (örneğin vücut taraması, sevgi dolu şefkat, endişe / stres azaltma) seçmenize ya da sadece bir zamanlayıcı olarak uygulamayı kullanmanıza izin verir .

Rehberli meditasyon çeşitliliğine ek olarak, uygulama, ilerlemenizi grafikle izlemenizi ve daha fazla bilgi için geri gelmenizi sağlayan rozetler kazanmanıza izin veren bir izleyiciye sahip.

Uygulamayı indirmek için: insighttimer.com

Aura Meditasyon Uygulaması

Aura hayranları, uygulamayı açtığınızda seçtiğiniz ruh halinize göre kişiselleştirilmiş günlük meditasyonlar, yaşam koçluğu, doğa sesleri, hikayeler ve müzikler için uygulamayı beğenirler. Ayrıca ruh halinizi izlemek ve nasıl hissettiğiniz konusunda kalıpları gözden geçirmek ve gün boyunca nefes almak ve mola vermek için hatırlatıcılar ayarlamak için bir seçenek de vardır.

Uygulamayı indirmek için: www.aurahealth.io

Sattva Meditasyon Uygulaması

Sattva arabuluculuğunu eski Vedik ilkelerinden alan bir farkındalık uygulamasıdır. 6 dakikalık rehberli meditasyonlara ek olarak, uygulama “kutsal sesler, ilahiler, mantralar ve Sanskrit uzmanları tarafından müzik önerileri” gibi özelliklere sahip.

Sattva, meditasyon uygulamasına başlamanın yanı sıra meditasyonun tarihi ve kökeni ile daha fazla bağlantı kurmak isteyen herkes için mükemmel bir uygulama.

Uygulamayı indirmek için: www.sattva.life

YogaGlo Meditasyon Uygulaması

Bir çok saygın öğretmenin arasından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli rehberli meditasyonlara sahip bir uygulama YogaGlo.

Egzersizinizi istediğiniz uzunluk, öğretmen veya seviyenin yanı sıra belirli meditasyon hedeflerini sıfırlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli konuları ve odak noktalarını seçerek özelleştirebileceğiniz araçlara sahiptir. Hem yeni hem de deneyimli meditasyon uygulayıcıları için mükemmel bir seçenek. Ayrıca bonus olarak uygulama içinde öğretmen rehberliğinde yoga derslerine de erişebilirsiniz.

Inscape Meditasyon Uygulaması

Inscape, New York’ta bir meditasyon stüdyosudur ve Inscape uygulaması öğretmenlerin farkındalık uygulamalarında size rehberlik ettiği zen odasının bir uzantısıdır. Uygulamanın ana odağı, stres ve kaygıyı azaltmanıza ve daha iyi bir uyku elde etmenize yardımcı olmaktır. Mevcut meditasyonlar, müzik ile nefes egzersizleri hedeflerinize, günün saatine ve meditasyona aşinalığınıza dayalı öneriler olarak ortaya çıkar. Bu kişiye özel bir deneyim ve çalma listelerinin adları bile hiper kişiselleştirilmiş hissettiriyor insana.

Uygulamayı indirmek için: inscape.life

Buddhify Meditasyon Uygulaması

Buddhify, kaygı, stres, uyku, acı ve zor duygular gibi konularda yardımcı olmak için 200’den fazla meditasyon uygulaması sunar. Ses ve stil sizde yankı uyandıracak şekilde birden fazla öğretmen arasından seçim yapabilirsiniz. Buddhify’ın en büyük avantajı, her yerde yapabileceğiniz farkındalık egzersizlerine sahip olması ve süper spesifik (seyahatte, işte, uyanırken, yemek yerken ve çevrimiçi vakit geçirken gibi) olmasıdır.

Uygulamayı indirmek için: buddhify.com

Smiling Mind Meditasyon Uygulaması

Smiling Mind, psikologlar tarafından günlük egzersiz, iyi uyku ve sağlıklı beslenme gibi bir sağlık sütunu olarak farkındalık uygulamasını teşvik etmek için geliştirildi. Sınıfta ve işyerinde grup kullanımı için özel araçlar içerir.

Uygulama, çocuklar, gençler ve yetişkinler için uygun çeşitli çevrimiçi meditasyon seansları ve diğer günlük meditasyon aktiviteleri sunar.

Ayrıca uygulama ilerleme ve becerileri ölçmenin yanı sıra günlük meditasyon hatırlatmaları için de kullanılabilir. Meditasyon becerileriniz geliştikçe seanslar daha da gelişir.

Smiling Mind, stresinizi azaltmanıza ve mutluluğunuzu arttırmanıza yardımcı olacak kullanımı kolay bir uygulama.

Uygulamayı indirmek için: smilingmind.com.au/smiling-mind-app

Simple Habit Meditasyon Uygulaması

Simple Habit, en üst düzey farkındalık uzmanlarından eski keşişlere kadar uzanan ustalar tarafından hazırlanmış beş dakikalık meditasyonlara sahiptir. Bu nedenle herkes için bişeyler vardır. Sadece klasik rehberli meditasyonlar elde etmekle kalmaz, aynı zamanda koçluk, motivasyon rehberleri ve uyku hikayeleri de bulabilirsiniz. Daha hızlıyken veya hareket halindeyken daha iyi hissetmek istiyorsanız, bu uygulama bunu kolaylaştırır.

Uygulamayı indirmek için: www.simplehabit.com